Vizesiz Ankara MAKEDONYA TURU

MAKEDONYA


1.GÜN: ANKARA/İSTANBUL/ ÜSKÜP
Saat 14.00’de Esenboğa Havalimanı iç hatlar terminali önünde buluşma. check-in işlemleri sonrası 16.00’da İstanbul’a uçuş. 17.05’de İstanbul’a varış sonrası pasaport ve gümrük iş-lemlerinin ardından 19.35de Üsküp’e uçuş ve yerel saatle 19.40’da Üsküp Havalimanına varıştan sonra Akşam yemeğini şehrin en meşhur köftecisinde Üsküp köftesi – salata tada-rak alacağız. Geceleme otelimizde. (4*)

2.GÜN: ÜSKÜP/ 
Kahvaltımızın ardından yapacağımız Üsküp şehir turunda; Türk çarşısı, kale ve Modern Üsküp, Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü görülecek yerler arasın-dadır. Öğleden sonra Üsküp’te serbest zaman..

3. GÜN: KALKANDELEN (TETOVO)/ OHRİD (STRUGA) (2,5 SAAT)
Kahvaltı sonrası Ohrid’e hareket edeceğiz. Yol üzerinde Kalkandelen’de Harabati Baba Tekkesi ve Balkanların en iyi korunmuş camisi Alaca Camii ziyaret edilecek, daha sonra Struga şehrinde Drim nehrinin Ohrid gölüne döküldüğü delta görülecektir. Öğleden sonra ulaştığımız Ohrid şehir turunda; St Pantalomeıon, Aya Sofya Kilisesi ve Roma dönemin-den kalma amfi tiyatro ile Türk çarşısı görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Ohrid’deki otelimize yerleşeceğiz. Kısa bir dinlenme sonrası misafirlerimizle Rumeli mutfa-ğını ve müziğini tanıyacağımız Rumeli gecesi’ne gideceğiz. Geceleme otelimizde .

4.GÜN: OHRİD/ BİTOLA (MANASTIR) 
Kahvaltı sonrası Bitola’ya (Manastır) hareket. Yol üzerinde Resne’de mola vererek Resne’li Niyazi Bey Sarayı’nı geziyoruz. Daha sonra Manastır’a varışımızda yapacağımız panoramik şehir turumuzda; Saat kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Haydar Kadı Camii, Yeni Camii, Bedesten, İshak Camii, hamam ve Manastır Askeri İdadisi görülecek yerler ara-sındadır. Öğleden sonra serbest zaman…Akşam otelimizde konaklama..

5.GÜN : ÜSKÜP / İSTANBUL / ANKARA
Kahvaltı sonrası serbest zaman. Öğleden sonra Üsküp Havalimanına transfer ve saat 20.35’de İstanbul’a uçuş. 23.15 İstanbul’a varış sonrası 01.20’de Ankara’ya uçuş. Saat 02.25’de vardığımız Esenboğa Havalimanı’nda turumuzun sonu…. 


DETAYLI BİLGİ VE FİYATLAR İÇİN www.egtur.com.tr

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.