Şeker Bayramı Özel Edirne-Tekirdağ Turu


EDİRNE TEKİRDAĞ
26-29 KASIM KURBAN BAYRAMI
EDİRNE – İĞNEADA-LÜLEBURGAZ-TEKİRDAĞ TURU (2 gece 3 gün)
22–25 Nisan
(Çocuk Bayramı)

01–04 Temmuz
(Kırkpınar Yağlı Güreş Festivali)

08–11 Eylül (Ramazan Bayramı)

28–31 Ekim (Cumhuriyet Bayramı)

15–18 Kasım
(Kurban Bayramı)

1.GÜN : Saat 23.00 da Emekli sandığı (Güven Park Üstü) önünden hareket.

2.GÜN : Gerekli molaların ardından Otobüsümüzdeki sabah kahvaltımızın ardından Edirne’ ye varış. Edirne de; Mimar Sinan’ ın “Ustalık Eserimdir.” dediği Selimiye Camii, Türk İslam Eserleri Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Arasta, Kent Tarihi Müzesi, Üç Şerefeli Camii, yazılarıyla ünlü Eski Camii (ulu camii), Bedesten, Ali Paşa Çarşısı, 16yy.da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülüne sahip II. Beyazıt Külliyesi Sağlık Müzesi, Saray içi Adalet Kasrı Kulesi, Şehitlik, Kırk pınar Yağlı güreş meydanı gezilerinin ardından otele hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün : Sabah kahvaltısının ardından Trakya´nın doğa ile iç içe sahil kasabası İğneada‘ya hareket ediyoruz. Ormanla kaplı yolunda iki buçuk saatlik bir yolculukla ulaşıyoruz ve daha sonra harap, yıkılmış kalesi içinde odunculuk ve balıkçılıkla geçinen Rumların yaşadığı evleri görüp İğne ada limanına gidiyoruz. Ardından fotoğraf çekmeye elverişli manzarasından ve eşsiz temiz havasından yararlandıktan sonra Edirne ye hareket Makedonya Kulesi ve Arkeolojik alanı ile, Şükrü Paşa Anıtı ve Tabyaları`nın görülmesi ve otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Gün: Sabah erken kahvaltının ardından Kırklareli’nin en büyük yerleşim yeri Lüleburgaz`a hareket. Yolumuz üzerindeki Babaeski`de Cedit Ali Paşa`nın Camii, Dört Yüzlü Çeşme Baba Eski Köprüsü ve Baba Eski Hamamının görülmesi akabinde Lüleburgaz`da Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi ve Zindan Kulesi`nin gezilmesinden sonra Tekirdağ`a hareket Tekirdağ kent merkezinde yer alan Rakoçi`nin Müze Evi, Şehir Müzesi, Namık Kemal Evi ve Anıtı ile Rüstem Paşa Külliyesi`nin gezilmesinden sonra Büyük Çekmece`deki Mimar Sinan Köprüleri, Süleymaniye Kervansarayı ve Çeşmesinin görülmesinden sonra Ankara’ ya hareket. Gerekli molaların ardından Ankara’ ya varış.

ÜCRETE DÂHİL HİZMETLER
*Klimalı TV li Lüks otobüs ile ulaşım
* 2 gece YP konaklama
*3 Sabah kahvaltısı(Birincisi Otobüste 8 çeşit menü tabağı)
*2 Akşam yemeği
*Programda belirtilen geziler
*Rehberlik ve EGTUR – VES TURİZM refakat hizmetleri
*Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar
*Seyahat Güvence Poliçesi

EKSTRA HİZMETLER
*Müze ve ören yeri giriş ücretleri
*Yemeklerde alınacak içecekler
*Öğle yemekleri
*Ekstra harcamalar
*Bahşişler

BU GEZİMİZ İÇİN GEREKLİ MALZEMELER
Rahat bir yürüyüş giysisi, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, mayo, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası, su kabı, gözlük, fotoğraf makinesi

HAREKET NOKTALARI
Emekli Sandığı önü ( Güven Park Üstü )

23:00 Milli Kütüphane – Bahçelievler

23:10 Söğütözü-Armada ve Varan önü

23:20 Ümitköy Köprüsü altı

23:25 Koru Sitesi Migros karşısı

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.