Belgrad Turları ve Gezi Rehberi

Yurtdışında tatile gitmek isteyen ancak vize işlemleri ile uğraşmak istemeyenler için Belgrad tatil için oldukça cazip bir seçenek olarak sunulmaktadır. Türkiye’den direkt uçak seferleri ile yurtiçinde şehirler arası bir yolculuk süresinde Avrupa başkentlerinden biri olan Belgrad’a ulaşabilirsiniz. Belgrad turları da uygun fiyat seçenekleri ve zengin içerikleri ile bu seçimi kolaylaştıracak etkenler arasında. Türk turistlerden vize istemeyen Sırbistan sakin ve tarihi yapısı ile tatil yaparken dinlenmek isteyenler için Belgrad tatili alternatifine dikkat çekiyor.

Beyaz Şehir Belgrad

Tarih boyunca pek çok devlete ev sahipliği yapan uzun yıllar Yugoslavya Cumhuriyetine başkentlik yapan Belgrad Sırbistan kurulduktan sonra Sırbistan’ın başkentliğini yapıyor. Sırp dilinde beyaz şehir anlamına gelen Belgrad bir başkent olmasına rağmen diğer Avrupa başkentleri gibi kalabalık ve pahalı olmaması yönüyle de tercih sebebi olmaktadır. Yurtdışı tatiliniz için bir Belgrad turuna dahil olmuşsanız MÖ 3. Yüzyılda kurulan ve Orta Avrupa’nın kapısı konumunda Tuna ve Seva nehirlerinin ortasında yer alan Belgrad’da hem kültürel açıdan doygunluğa ulaşırken hem de muhteşem doğasıyla ruhunuzu dinlendirme imkanı bulacaksınız. Tarihi ve doğayı bir arada barındıran bir şehir olan Belgrad’da binalar ve ağaçlar bir arada uyum içinde yer alıyor.

Belgrad Kültür Hazinesi

Belgrad tatili sırasında kültürel mirası Zemun, Savamala, Stari Grad gibi eski yerleşim yerlerini gezerken rahatlıkla hissedebilirsiniz.  Bütün bu yaşanmışlıkların üzerinizde bıraktığı yorgunluğu da hemen her köşe başında görebileceğiniz yemyeşil parklarda dinlenerek atabilirsiniz. Tuna ve Sava nehirlerinin bereketli etkisi hem tarih hem de doğa oldukça güzel korunmuş. Yemyeşil bir başkent olan Belgrad’da bulunan ağaçlar da sonradan dikilmiş gibi değil her zaman oranın bir sakiniymiş gibi tarihi dokuya uyumlu hale gelmiş. Yemyeşil doğasıyla çıkacağınız bir Belgrad turu sizi kendine hayran bırakacaktır. Gezmek için pek çok tarihi ve kültürel alternatif sunan Belgrad’da kendinizi yenilerken birbirinden güzel fotoğraflar ile anılarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz.

Ucuz ve Kaliteli Bir Tatil İmkanı

Pek çok Avrupa başkentine tatil için hazırlanan turlar fiyat olarak oldukça yüksek olmasına rağmen Belgrad turları bir Avrupa başkenti olmasına rağmen oldukça uygun fiyatlıdır. Yeme içme konusunda sorun yaşamayacağınız Belgrad tatilinizde oldukça makul fiyatlara temiz ve rahat odalarda konaklayabilirsiniz. Genç sayılabilecek bir nüfusa sahip olan Belgrad’da gece de gündüz de oldukça keyifli zaman geçirebilirsiniz. Harika yemekleri, yemyeşil doğası, sıcakkanlı insanları ve bozulmamış tarihi dokusuyla görülmesi gereken bir şehir Belgrad.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.