Ankaradan dan klasik italya turu

KLASİK İTALYA TURU
LUFTHANSA HAVAYOLLARI ile ANKARA KALKIŞLI

1-8 AĞUSTOS 2013
1.GÜN: 
İSTANBUL – MÜNİH- VENEDİK: Sabah saat 14.00’de Atatürk Havalimanı dış hatlar vezne önünde buluşma Saat 16.15’de Münih’e uçuş ve 18.15’de varış, aktarma sonrası 21.35’de Venedik’e uçuş ve 22.35’de Venedik’e varış sonrası Mestre’deki otelimize yerleşme, konaklama…
2.GÜN: 
VENEDİK: Kahvaltı sonrası düzenlenecek panoramik şehir turunda Dükler Sarayı, Son Nefes Köprüsü, San Marco Meydanı ve Bazilikası, Kütüphane, Çan Kulesi, Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Arzu edenler EKSTRA Gondol Turuna katılabilirler.Geceleme Vedenik/Mestre’deki otelimizde.
3. GÜN: 

VENEDİK – FLORANSA (MONTECATINI): Kahvaltı sonrası Padova yolu ile İtalya’nın sanat merkezi Floransa’ya hareket. Öğleden sonraki Floransa şehir turunda Piazza della Signoria, Duomo Meydanı ve Kilisesi, Vaftizhane, Eski Saray, Piazza Signoria, Michelangelo tepesi ve Ponte Vecchio’yuda içine alan tarihi merkez görüldükten sonra 2 saat serbest zaman. Akşam saatlerinde Montecatini’deki otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.
4. GÜN: 

FLORANSA(MONTECATINI) : Kahvaltı sonrası Floransa’da serbest gün….Dileyen misafirlerimiz Pizza, Siena ve San Gimignano turuna katılabilirler (65 €). Geceleme Floransa- Montecatini’deki otelimizde.
5. GÜN: 

FLORANSA – PISA – ROMA: Kahvaltı sonrası, Roma’ya hareket ediyoruz..Romaya varışta yapılacak olan panoramik Roma şehir turunda Colesseo, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia , Vittorio Emmanuella Anıtı, Roma Forum, Via Del Corso, Antik Stadyum, Vatican Cumhuriyeti, St. Pietro Katedrali görüldükten sonra otelimize yerleşme, serbest zaman. Geceleme otelimizde.
6. GÜN: 

ROMA (CASTELLİ BÖLGESİ): Kahvaltı sonrası panoramik şehir turunda Forum Meydanı, II.Vittorio Emanuele Anıtı, Venedik Meydanı, Trevi(Aşk) Çeşmesi, Piazza di Spagna(İspanyol Merdivenleri) Via del Corso (Corso Caddesi) görülecek yerler arasındadır. Öğleden sonra serbest zaman. Arzu edenler EKSTRA olarak düzenleyeceğimiz yarım gün yemekli Castelli turuna katılabilirler. Bu turda; Romanın hemen dışında bir tepenin üzerine kurulmuş olan, şarapları ile meşhur tarihi Frascati kasabası görülecektir. Burada indirimli alışveriş imkanı bulabileceğiniz Outlet gezisi düzenlenecektir. Tur sonrası Geceleme Otelde.
7. GÜN: 

ROMA (NAPOLİ / POMPEİ): Kahvaltı sonrası serbest gün. Arzu edenler EKSTRA tam gün Napoli-Pompei turuna katılabilirler. Bu turda; Vezüv yanardağının eteklerine kurulmuş olan ve Roma İmparatorluğunun günümüze dek yaşantısını en iyi halde yansıtacak biçimde korunmuş olan sayılı antik kentlerden biri Pompei’de kalıntı haline gelmiş dükkanlar, halkın yaşamış olduğu evler, büyük hamam ve sauna, amfi tiyatro ve şehir merkezi görülecek yerler arasındadır. Napoli’de şehri en iyi şekilde seyredebileceğimiz Pozilipio tepesi, San Carlo opera binası, Kale, Santa Lucia ve Vittoria Emanuella meydanı görülecek yerler arasındadır. Arzu edenler yolcularımızla akşam EKSTRA canlı müzik eşliğinde yemekli tipik İtalyan tavernası  turuna katılabilirler. Bu turda Roma’ya özel bir tavernada yerel müzik eşliğinde akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz. Geceleme otelde.
8. GÜN: 

ROMA – FRANKFURT – ANKARA: Kahvaltı sonrası Roma’da serbest zaman.. Rehberinizin vereceği saatte Roma havalimanına transfer. Saat 14.50-16.50 Frankfurt uçuşu ve 22.10-02.00 Frankfurt-Ankara uçuşu ve Esenboğa’ya varış ile İtalya turumuzun sonu…
DETAYLI BİLGİ VE FİYATLARİÇİN www.egtur.com.tr

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.